Wengfu: Chemiczne górnictwa "baby"

"Jeśli chodzi o wykorzystanie fosfogips, najbardziej oczywiste jest użycie fosfogips do produkcji materiałów budowlanych, ale to było po prostu niski poziom rozwoju. Fosfogips zawiera wiele cennych zasobów, takie jak siarka, jeśli dobrze, może nie tylko zmniejszyć ciśnienie zasilania ograniczonych zasobów, ale również dla przedsiębiorstw na rzecz nowego wzrostu zysku punkt. "Co wengfu przewodniczącego grupy He Haoming, rozdawał grupy ogólnego podejścia do rozwoju i wykorzystywania fosfogips.


Jako jeden z wiodących przedsiębiorstw przemysłu chemicznego fosforu w Chinach Grupa wengfu nie dużo pracy na pełne wykorzystanie fosfogips. "Nieustannego poszukiwania, mamy stwierdził, że tylko za pomocą środków chemicznych, dzięki innowacjom technologicznym rozwoju i wykorzystania fosfogips, w stałych odpadów może być funkcja każdej substancji zmaksymalizować, można naprawdę osiągnąć zasobów, recyklingu, coś pozornie bezwartościowy baby, odkrywanie przyszego." Haoming on powiedział. W tym kursie, pod kierunkiem wengfu grupa rozpoczęła pogrubienie praktyki i dokonano przełomu.


Przede wszystkim jest, że korzystanie z produkcji siarczanu amonu z fosfogips i jego wpływu gospodarczego przedstawił 10 razy poziomu wzrostu.


Ten reporter dowiedział się, technologia wengfu Grupa niezależnych badań i rozwoju nowych technologii, główny proces jest reakcją metatezę z węglanu amonu i gipsowe do produkcji siarczanu amonu i węglan wapnia. Wengfu zostały zbudowane za pomocą tej technologii w chwili obecnej rocznej produkcji 250.000 ton zakładu siarczan amonu, roczne zużycie 520 000 ton fosfogips oraz 85,100 ton redukcji dwutlenku węgla.


"To obecnie świetny sposób na wykorzystanie fosfogips. Jeśli używamy tyle fosfogips gips produkcji cegły, dane wyjściowe jest 50 milionów Yuan, a jeśli są one do korzystania z technologii do rozbicia, produkujących wyjściowych siarczan amonu i tlenek wapnia może osiągnąć ponad 400 milionów yuanów. Nie ten sam pomysł, różnych technologii, fosfogips wartość wzrosła o prawie 10 razy. Jest to moc technologii. Rozwijamy fosfogips, musi być trwałe korzyści. "On Haoming powiedział. Według niego obecnie cząsteczki siarczanu amonu na międzynarodowych cen jest w stanie sprzedać za 300 $ / tona.


Inną techniką jest użycie fosfogips produkcji kwasu siarkowego i lipa. Rozumie, że technologia ta jest odwodnienie fosfogips przez rozcieńczonej zawiesiny wody i gips bezwodny, wprowadź reaktora kalcynatora unikalne zawieszenie z rozkładu, dostać gazu mieszanego dwutlenku siarki systemu kwasu siarkowego, uzyskane poprzez oczyszczenie, transformacja, przyciągając kwas siarkowy. Obecnie zgodnie z ten kurs techniczny, wengfu zbudowali rocznej zdolności produkcyjnej 5000 ton fosfogips rozkładu i pilotażowe nagrzewnicę, dzięki optymalizacji parametrów podstawowych, stanowią podstawę do industrializacji.


"Fosfogips zawiera duże ilości siarki, z jednej strony mają silnie żrący ze względu na kwas, przyniósł wielki ucisk do przechowywania, podczas gdy z drugiej strony, siarki i fosforan produkcji nawozów i niedoboru podstawowych zasobów, każdego roku do produkcji amonu importowanie milionów ton siarki. Szczególnie w ostatnich latach, wysokie ceny dla siarki, duże obciążenia na przedsiębiorstwa i państwa. W związku z tym jeśli rozkład kwasu fosfogips, naprawdę jest to korzystne. "On Haoming powiedział. Reporter dowiedział się, że w 2010, wengfu zainwestowane 430 milionów yuanów na nowy zestaw sprzętu, ekstrakcji siarczan z fosfogips, zużywa 1,5 mln ton fosforu gipsu do produkcji 600.000 ton kwasu siarkowego.


Wengfu grupy za pomocą rozkładu chemicznego fosfogips używany trzeci eksploracji fosfogips produkcji kwasu siarkowego i Węglik wapnia. Technologia jest dodając środek redukujący, reakcja rozkładu w piecu łukiem krytym, uwalniając dwutlenek siarki, są tlenek wapnia, tlenek wapnia i materiały węglowe uzyskane po reakcji Węglik wapnia, Węglik wapnia. Węglik wapnia jest ważny surowiec chemiczny, bieżący popyt roczny około 10 mln ton, Cena 5000 yuanów/t, więc fosfogips wykorzystania do produkcji Węglik wapnia i kwasu siarkowego korzyści ekonomiczne są znaczne.


Ponadto korzystanie z produkcji siarczanu potasu z wengfu fosfogips bada nowego sposobu myślenia. Zgodnie z jego Haoming wprowadzone przed Wielka Brytania i Japonia i Indie, byłego Związku Radzieckiego miał fosforu gips produkcji siarczanu potasu i chlorku potasu Metoda konwersji jest badany, bada zasady i przetworzyć parametrów. Za pomocą tej metody, wykorzystanie fosfogips mogą być maksymalnie 65% ~ 70%, do produkcji siarczanu potasu jest wysokiej jakości nawozu i produkt uboczny Chlorek amonu, węglan wapnia mogą być również nawóz i cementu surowców. Tymczasem produkcji niskie zużycie energii, niskie koszty inwestycji, prawie nie "trzy odpady", niezależnie od punktu widzenia gospodarczego i ochrony środowiska są warte promocji.


Wengfu Grupa urzędników powiedział dziennikarzom, że bieżący wengfu fosforu gips używany jest 63%, znacznie przewyższające poziomy wymagane przez Państwo. Wengfu, sam zgłoszony do nadzieję, że w okresie "Dwunastu pięć", wykorzystanie fosfogips wynosi 100%.


Jednak powiedział dziennikarzom on Haoming i pomimo dużej ilości zasobów siły roboczej i materiał do badań, gospodarczej i zwraca się również, ale tylko na własne siły jest zbyt słaby. Jego zdaniem pełne wykorzystanie fosfogips powinny przywiązują dużą wagę do odpowiednie służby Państwa, składa się z odpowiedniej nauki i technologii wspólnych badań prowadzonych przez Panel i zestaw całej branży wysiłki na rzecz rozwiązania tego problemu.


"Rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym, zdrowe środowisko i kompilacji jest zielony chemicznych, działalności gospodarczej, odpowiedzialność jednego przedsiębiorcy. To nieskończone dobro, i będziemy z nim wytrwać i naszych starań. "On Haoming powiedział.