Siarczan amonu: Trzy dobre mogą cios ogrzewanie przemysłu?

Od końca lipca, mutacje rynek siarczanu amonu, zamiast tendencję wzrostową w pierwszej połowie roku wpadł, zwłaszcza ceny w lokalnych obszarach takich jak Hebei, Shanxi, największe spadki do stu. Doprowadziło to również do branży silne obawy o trendach siarczanu amonu w drugiej połowie. Z nawozów, ziem rzadkich i popyt na rynku eksportu z trzech głównych dodatnie siarczan amonu można umieścić amonu siarczan przemysł wrócić na tor?

News rolnictwa do pobudzenia popytu

Duże zużycie nawozów jest siarczan amonu. Według statystyk niedokończona, przez tysiące Mieszanka nawozowa przedsiębiorstw produkcyjnych w Chinach, ponad 32 mln ton rocznej produkcji. Głównie w prowincji Shandong, Jiangsu, Hubei i Henan. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem węgla, Shanxi, Xinjiang, Mongolia Wewnętrzna, Liaoning i inne prowincje, budować i oddany do użytku szereg przedsiębiorstw chemicznych nawozów popyt na siarczan amonu gwałtownie wzrosła i stał się główną siłą w konsumpcji krajowej amonu.

Według firmy Henan Henan firmy gazyfikacji węgla na prowincji opłatę produkcyjną, podczas procesu mieszanki nawozów, wytrzymałość na ściskanie i okrągłe drobnoziarnisty w celu poprawy granulki nawozu, suche ładunki do zmniejszenia produkcji, aby dodać 0,05 ton ton mieszanki nawóz siarczan amonu, więcej jest używany w produkcji siarki nawóz siarczan amonowy, siarczan amonowy 1,5 miliona ton w tym roku popyt. Plus część bezpośredniego stosowania nawozów azotowych siarczan amonu nawozów przemysł popyt w 2015 w Chinach oczekuje się przekroczyć 2 mln ton.

W 2015 r. roczne ujednolicony eksport obowiązek podatkowy cena n i p. Realizacji tej polityki, przyczynia się do poprawy cen nawozów i wielkości wywozu. Datang Ke qi w Mongolii wewnętrznej gazu węglowego firmy w Menedżerze firmy Liu uważa, że nawóz chemiczny promocji eksportu siarczanu amonu stanowią podstawę dobrego.

"Według naszych obliczeń, nawóz chemiczny wywóz poza sezonem porze roku jest bardzo małe, w związku z tym, azotu i fosforu ceł eksportowych znacząco spadł z poprzedniego roku, szczególnie w ostatnich latach kontekście międzynarodowym stały wzrost zapotrzebowania na nawozy, nawóz oczekuje się nadal rosnąć w Chinach, również będzie ciągnąć amonu siarczan branży odzyskiwania." Datang Ke qi w Mongolii wewnętrznej gazu węglowego firmy w Menedżerze firmy Liu Jie powiedział.

Po pierwsze, w połowie tego roku wyraźnie w kontekście spowolnienia gospodarczego do dalszego wzmocnienia rolnictwa jako Fundację wspierania dochodów rolników stale, zwiększenie produkcji żywności, rozszerzenie areału. Na tej podstawie wzmocnienie rolnictwa ekologicznego zarządzania, promocja bio organiczny nawóz, zapewnia podstawową ochronę dla wciąż rośnie zapotrzebowanie na nawozy. I z kraju "po drodze" Strategia wdrażana za pośrednictwem wielowymiarowych danych wyjściowych takich jak kapitału, technologii, produktów, promować Chin przemysłu nawozów sztucznych na rynkach międzynarodowych, w celu zwiększenia konkurencyjności na rynku międzynarodowym, pomagając tym samym dalsze złagodzenie nadwyżki produkcji krajowej zdolności wzrostu wywozu, napędem pośrednim ogromny popyt siarczanu amonu, jest przemysłu odebrać innym potęgą w przyszłości.

Wzrostu eksportu, power-off hak

Według statystyki celnej wzrostu w ostatnich latach eksportu krajowego siarczan amonu. Siarczan amonu 2013 wywóz 2.833 mln ton, 49% całkowitej krajowej produkcji 2014 krajowych amonu siarczan eksportu wyniosła 4.155 mln ton, stanowiły ponad 59% produkcji krajowej, 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Według statystyk 5 miesięcy przed siarczanu amonu 2015 eksportuje więcej niż 2,27 mln ton, wielkość wywozu oczekiwanych w tym roku oczekuje się przekracza 5 mln ton, ponownie wzrosła znacznie.

Amonu siarczan produkcja i eksport stał się stan zasilania świata w Chinach, zwłaszcza w rynku odgrywa dominującą rolę w regionie. Z Turcji i Azji Południowo-Wschodniej importerów i eksporterów Opinie informacje wykazały, że amonu międzynarodowych cen rynkowych Qi Sheng w tym roku, więcej niż międzynarodowe ceny rynkowej jest zawsze wyższa niż krajowa 10% i eksport pozostaje stały wzrost tendencji w drugiej połowie, która jest w międzynarodowych i krajowych koniunktury w tym roku, siarczan amonu rynku krajowym może w dalszym ciągu podnieść jeden z głównych powodów.

Fuqing z inspekcji i kwarantanny Prezydium został poinformowany, że pierwszy siarczan amonu eksportowej przedsiębiorstw w prowincji Fujian w pierwszym kwartale tego roku Chen Yiu Loong zjazd 129 dni, 75,900 ton, wartości 10.128 milionów dolarów partii, zarówno przekroczyły całkowitego wolumenu wywozu w zeszłym roku.

Yingkou, Liaoning, eksporter powiedział wywozu amonu w ostatnich 3 latach, roczny wzrost o ponad 10%. W międzyczasie zmniejszył się popyt na kraje się ograniczyć wywóz przemysłu przemysł ziem rzadkich, ostry wzrost eksportu i spadek popytu na przemysł ziem rzadkich zmieniło re, struktury wywozu nawozów, trojki obsługuje rynek. Ziem rzadkich przemysł musi spadać, ale także wysokiej klasy ceny nadal spadać, cen rynkowych kontroli eksportu. Na przykład Zobacz port niektórych dużych krajowych zamówień ceny producenta zwiększone wkrótce pojawi się podniesiony na kontynencie, 3 ~ w maju tego roku, a także sezonowe czynniki wzrostu popytu krajowego, porty kilka dużych zleceń dla szybkiego wzrostu rynku przyczyniła się do roli podnoszenia ponad 44%, a prawie dwa lata wzloty. I w tym roku będzie normą, przemysł odebrać bardziej dotknięte eksportu.

Ziem rzadkich sprawa cen

W kwietniu tego roku Ministerstwo Finansów wydał taryfy celnej Komisji Rady dotyczące korekty wywozu taryfy wypowiedzenia, ogłosił, że od 1 maja do podnoszenia metali ziem rzadkich, wolframu, molibdenu i innych produktów z należności celne wywozowe. Na świecie największym producentem i eksporterem ziem rzadkich w przypadku Chin, re anulowania taryf naturalne znaczenie. Tymczasem konsumenci ziem rzadkich przedsiębiorstwa jako siarczan amonu, re new deal przyniósł także siarczan amonu plus amonu istniejące zmiany wzorca konsumpcji będzie odgrywać decydującą rolę.

Dane wskazują, że pierwsza połowa roku, Chiny rare earth eksport zarządzanie przydziałami, ożywienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych i wielu innych czynników, ziem rzadkich Mongolia Wewnętrzna dominujący producent Chiny na wywóz wzrósł, wyeksportowany 2663.8 ton metali ziem rzadkich, wzrost o 36,5%. Do Stanów Zjednoczonych i Japonii i innych krajach ilość ziem rzadkich wzrost wywozu do Japonii z ziem rzadkich na eksport wzrósł o około 130%.

Ziem rzadkich eksportu cła zostały odwołane, 14 maja, Ministerstwo gruntów i zasobów wydany 2015 kontroli indeks całkowity ziem rzadkich prawa górniczego. Okrągły wyświetlacz w 2015, ziem rzadkich górnictwa (tlenków ziem rzadkich REO) górnictwo indeksów całkowitą ilość kontroli 105 000 ton, bez zmian od 2014 r. wyższy niż w 2013 r. całkowita indeks 11 000 ton.

W tym względzie analityków powiedział indeksu wyszukiwania w zeszłym roku i ten sam numer i zniesienie taryf i wywozowymi kontyngentami ilościowymi wywozu ziem rzadkich w pewnym stopniu. Ale w dłuższej perspektywie, będzie wydania na kontrolę Państwa nad indeksu wyszukiwania ziem rzadkich i przechylić do przedsiębiorstwa duże ziem rzadkich. Chiny rare earth zdolność separacji jest obecnie wydobywa się agregatów lub plan operacyjny produkcji 5 ~ 8 razy. W celu ochrony zasobów i środowiska, kontroli i stopniowym otwarciem plan realizacji polityki.

Rozumie się, że z ziem rzadkich w Chinach ma dwa północ-południe, nie wymagane dla siarczanu amonu oraz tereny na południu i ciężkich ziem rzadkich, głównie w Jiangxi, Guangdong, Guangxi, Hunan, Sichuan, Hubei jest wydobycie minerałów ziem rzadkich na północy, ziem rzadkich wyszukiwania za pomocą siarczanu amonu jako surowców, wydobycie produkcji 1 tony rud ziem rzadkich jest około 5 ton siarczanu amonu , wysokiej około 8 ton. Górnictwo musi korzystać z siarczanem amonu o około 150 000 ton rocznie.

Według wewnętrznych, siarczan amonu ma trzy główne wymagania rynku, w tym nawozów i eksport pierwiastków ziem rzadkich. Z bezwzględną liczbę kont metali ziem rzadkich dla co najmniej ogólny popyt jest mniej niż 10%, ale efekt na siarczan amonu ceny Wielkiej. amonu siarczan cenach z 2011 r., jeden z ważnych powodów jest napędzany przez popyt. rynku ziem rzadkich 2011 jest bardzo gorąco, ceny zwrócił się wiele razy w ciągu roku, trwa ogień siarki rynku, który po osiągnięciu nowego wysokiego siarczan amonu umowy cena 1800 Yuan/tonę. Amonu siarczan ceny hit nowe rekordy, zakupu ziem rzadkich producenci. Istnieje w związku z tym wątpliwości, że w przyszłości wzrost produkcji będzie wspieranie przemysłu siarczanu amonu podnieść duży plus czynnik.

Eksperci szacują, że zapotrzebowanie przemysłu siarczanu amonu 2015 ma przekroczyć 1,2 miliona ton, chociaż nie w wysokości największy w poprzednich latach, ale rynek oczekuje zwiększenia efektu dźwigni. Siarczan amonu w ziem rzadkich materiałów, o udziale małe, wysokiej klasy ceny nadal można wyciągnąć średnia cena rynkowa siarczanu amonu, więc ceny opartych na przemyśle dźwigni w branży siarczanu amonu oczekuje się być wzmacniany, niewielki wzrost popytu wzrost cen napędzane, tej branży siarczanu amonu spośród jego spadek w tym roku będzie odgrywał znaczącą rolę w zwiększaniu.

Ceny są oczekiwane do nagrywania wysokiej

Amonu siarczan ceny jeszcze w tym roku, ponieważ są nadal 400 000 ton w drugiej pół Kaprolaktam klasy siarczan amonu produkt uboczny może oddany do użytku, istnieją pewne czynniki niepewne, takie jak na giełdzie, różnica w widokach na przyszłość branży, ale większość ludzi nadal optymistycznie w przyszłość.